|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Application: | Speaker Magnet, Industrial Magnet, Solenoid, Motor Magnet, Generator Magnet |
| Shape: | Block |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Specification | F20x10x5mm |
| Material Grade | Neodymium N35SH |
| Length | 20mm |
| Width | 10mm |
| Thickness | 5mm |
| Coating | NiCuNi |
| Color | Silver Tone |
| Magnetized direction | through thickness |
| Pull strength / Magnetic Force | 4.22 KG |
| MOQ | 7000 pcs |
|
Leading Time |
18-23 working days |
|
Sample |
Yes |
|
Certificate |
ISO2000, TS16949, RoHS, CE & SGS |
|
Payment |
T/T, PayPal, Western Union |
| GRADE | Remanence | Coercive Force | Intrinsic Coercive | Max Energy Product | Working Temp. | ||||
| (Br) | (bHc) | (iHc) | (BH)max | Tw(ºC) | |||||
| T | KGs | KA/m | KOe | KA/m | KOe | KJ/m³ | MGOe | ||
| N35SH | 1.18-1.23 | 11.8-12.3 | ≥868 | ≥10.9 | ≥1592 | ≥20 | 263-287 | 33-36 | ≤150 |

