| Customization: | Available |
|---|---|
| Application: | Industrial Magnet, Solenoid, Motor Magnet, Generator Magnet |
| Shape: | Block |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Specification | F50x50x10mm |
| Material Grade | Neodymium N35SH |
| Length | 50mm |
| Width | 50mm |
| Thickness | 10mm |
| Coating | NiCuNi |
| Color | Silver Tone |
| Magnetized direction | through thickness |
| Pull strength / Magnetic Force | 29.87KG |
| MOQ | 350 pcs |
|
Leading Time |
18-23 working days |
|
Sample |
Yes |
|
Certificate |
ISO2000, TS16949, RoHS, CE & SGS |
|
Payment |
T/T, PayPal, Western Union |


